H7 Osram – to není jen obyčejná autožárovka

Jakou cenu má lidský život? Nevyčíslitelnou. Nelze ji převádět na peníze a vůbec tímto způsobem hodnotit. Přesto si mnohdy neuvědomujeme, že s životem občas zbytečně hazardujeme, a že si přiděláváme komplikace a problémy. Pochopitelně největší a přímý vliv na kvalitu a délku života má životní styl – stravovací režim, dostatek pohybu, odpočinek, spánek atd. Ale velký význam má i cestování a pohyb na veřejných komunikacích.pravý přední světlomet.jpg
Každý den vstáváme, odcházíme do zaměstnání nebo do školy, a většina z nás kvůli tomu musí cestovat dopravními prostředky. Odhaduje se, že jen asi pět procent lidí v produktivním věku dochází na pracoviště pěšky mimo vozovku, a zhruba dvacet procent dětí, které směřují do školy. Všichni ostatní usedají do autobusu, do vlaku či osobního automobilu, a stávají se tím pádem automaticky účastníky silničního (železničního) provozu.
Jakmile se ocitáme uvnitř dopravního prostředku, jsme závislí na schopnostech řidiče a na technickém stavu vozu a jednou z podmínek bezpečné jízdy jsou také žárovky v předním světlometu. Paradoxně na jejich výběru závisí i lidský život, protože špatné osvětlení může způsobit nehodu, což potvrzují i policejní statistiky.osvětlený dálniční nájezd.jpg

Více světla – bezpečnější jízda

Konstrukce moderních automobilů umožňují zvýšit rychlost a docílit vyšší jízdní dynamiky, než tomu bylo před třiceti lety. Maximální rychlost je sice omezena vyhláškou, ale nikterak omezený není styl jízdy – rychlé předjíždění, zrychlování a brzdění, odhad vzdálenosti atd. S moderním vozem máme zkrátka větší možnosti, než se „starou škodovkou 120 L“.
Měli bychom ovšem také s vyšší jízdní dynamikou zajistit i lepší osvit jízdního pruhu a nespoléhat na standardní halogenové žárovky, které se dnes prodávají se stejnými parametry, jako u zmiňovaných starých škodovek. Vyplatí se vsadit na ověřeného výrobce, kam patří například i autožárovky H7 Osram Lightpark, a zvolit některý typ, co prošel inovací a poskytuje lepší světelné podmínky.

lineadeco.cz