Dovolená v Praze? Ano!


Snad každému z nás je více než jasné, že naše hlavní město, které nese název Praha, ukrývá mnoho pamětihodností, které určitě stojí za to, abyste je alespoň jednou za život viděli. Strávit dovolenou právě v Praze určitě není špatný nápad. Je jedno, jestli zde strávíte týden nebo 14 dní. Každý den totiž můžete zažít nové dobrodružství a poznat krásy města. Velmi příjemný je zde strávený čas s rodinou a přáteli.
mosty v Praze


Právě Praha dokáže poskytnout velkou spoustu možností pro návštěvu všelijakých památek. Určitě si nesmíte nechat ujít Pražský hrad, který je tím nejvýznamnějším hradem u nás. Již od 9. století byl sídlem českých knížat a nyní je sídlem prezidenta. Významnou památkou je také Katedrála sv. Víta, která je tradičním místem korunovací českých králů a také jejich odpočinku. Nikdy byste v Praze neměli opomenout navštívit Staroměstské náměstí, které se nachází v centru Starého Města. Obklopují jej další známé památky, mezi které bychom mohli zařadit Staroměstskou radnici s orlojem, Týnský chrám, palác Kinských a spoustu dalších. Za zmínku stojí určitě i Vyšehradská pevnost, kostel sv. Petra a Pavla apod.


Navštívit byste rozhodně měli i ZOO. Do zoologické zahrady je nejlepší vyrazit na celý den. Areál je totiž velmi rozlehlý a nabízí k vidění spoustu zvířat. Vstupné se pohybuje okolo 200,- pro dospělého. Cena u dětí se pohybuje podle věku. Existuje ale i možnost roční vstupenky, nebo rodinného vstupného.
praha václavské náměstí


Pokud se rozhodnete vyrazit do Prahy v jarních nebo letních měsících, rozhodně byste si měli vyrazit na Náplavku, kde se konají všelijaké akce. Můžete si například posedět na lodi nebo u řeky. Je možné občerstvit se, nebo si dát něco na žízeň. Jestliže se zde ale rozhodnete vydat v měsících zimních, pak určitě musíte navštívit vánoční trhy a to ať už na Staroměstském nebo Václavském náměstí. Ve večerních hodinách je možné navštívit spoustu barů nebo restaurací.


Ubytovat se můžete v hotelu nebo hostelu. Záleží na vás, pro co se rozhodnete. Užijte si tedy pobyt v Praze maximálně na plno.


lineadeco.cz